Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, bądź potrzebujesz bardziej szczegółowej odpowiedzi, skontaktuj się z naszym zespołem!
Jak często występuje rak prostaty?
Rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Jak podaje American Cancer Society, rak prostaty zostaje prawidłowo zdiagnozowany tylko u jednego na siedmiu mężczyzn. Większość przypadków jednak jest wykrywana na wczesnym etapie i wiąże się z niskim ryzykiem, stanowiąc niewielkie lub żadne zagrożenie dla pacjenta.
Jakie są objawy raka prostaty?
Zwykle we wczesnych etapach choroby nowotwór nie daje objawów. Dowiedz się więcej o najbardziej znanych objawach i oznakach raka prostaty.
Jak ocenić ryzyko zachorowania na raka prostaty?
W celu indywidualnej oceny ryzyka zachorowania na raka prostaty, odwiedź następującą stronę internetową: kalkulatorprostaty.pl.
Jednakże, warto mieć na uwadze, że tylko specjalista urolog będzie w stanie dokonać rzetelnej diagnostyki wykluczającej bądź potwierdzającej obecność nowotworu.
Jak przebiega biopsja prostaty?
Biopsja prostaty to badanie, w trakcie którego pobiera się niewielki fragment prostaty do badania mikroskopowego. Pobrane wycinki prostaty służą do rozpoznania raka gruczołu krokowego. Więcej informacji o zabiegu znajduje się pod następującym linkiem: What is a prostate biopsy?
Czy biopsja prostaty jest bolesna?
Obecnie, innowacyjne techniki, takie jak technologia fuzji MRI/USG, pozwalają na zdecydowane zmniejszenie dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta w trakcie biopsji. Ponadto, biopsja prostaty pod kontrolą fuzji MRI/USG umożliwia zmniejszenie liczby próbek dzięki bardziej wydajnej, ukierunkowanej procedurze prowadzącej do dokładnej diagnozy. Mniejsza liczba próbek wiąże się z mniejszym bólem i dyskomfortem.
Ile trwa sam zabieg biopsji prostaty?
Zabieg przezkroczowej bądź przezodbytniczej biopsji trwa około 30 minut.
Jakie są zalecenia związane ze znieczuleniem przy procedurze biopsji prostaty aparatem TRINITY marki TRINITY™?
Zabieg biopsji może zostać przeprowadzony zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym.
Czym jest aktywny nadzór?
Aktywny nadzór polega na dokładnym monitorowaniu guza i jego rozwoju w oparciu o ścisły harmonogram wizyt u urologa. Podczas każdej wizyty wykonywanych jest kilka testów, w tym test sprawdzający poziom antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) we krwi. Jeśli pojawiają się oznaki postępu choroby, podejmowane są decyzje dotyczące dalszego leczenia.
Więcej informacji o aktywnym nadzorze znajduje się pod następującym linkiem: Active Surveillance.
Do jakich zabiegów można wykorzystać technologię marki KOELIS?
KOELIS Trinity™ pomaga urologom w przeprowadzaniu skutecznych i ukierunkowanych zabiegów poprzez dostęp przezodbytniczy bądź przezkroczowy. KOELIS zapewnia kompleksowe narzędzie, pozwalające lekarzom na optymalizacje ich interwencji dzięki precyzyjnemu planowaniu.
Ile zabiegów wykonano przy użyciu urządzenia KOELIS TRINITY™?
Już około 200 000 pacjentów w ponad 30 krajach skorzystało z technologii KOELIS™.
Czy istnieją dowody kliniczne potwierdzające korzyści aparatu KOELIS TRINITY™?
Tak, liczne publikacje i prezentacje na wiodących konferencjach naukowych potwierdziły dokładność, użyteczność i zalety kliniczne technologii marki KOELIS™.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź następującą stronę internetową: Peer-Reviewed Library.