Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, bądź potrzebujesz bardziej szczegółowej odpowiedzi, skontaktuj się z naszym zespołem!

Jak często występuje rak prostaty?

Rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Jak podaje American Cancer Society, rak prostaty zostaje prawidłowo zdiagnozowany tylko u jednego na siedmiu mężczyzn. Większość przypadków jednak jest wykrywana na wczesnym etapie i wiąże się z niskim ryzykiem, stanowiąc niewielkie lub żadne zagrożenie dla pacjenta.

Jakie są objawy raka prostaty?

Zwykle we wczesnych etapach choroby nowotwór nie daje objawów. Dowiedz się więcej o najbardziej znanych objawach i oznakach raka prostaty.

Jak ocenić ryzyko zachorowania na raka prostaty?

W celu indywidualnej oceny ryzyka zachorowania na raka prostaty, odwiedź następującą stronę internetową: kalkulatorprostaty.pl.

Jednakże, warto mieć na uwadze, że tylko specjalista urolog będzie w stanie dokonać rzetelnej diagnostyki wykluczającej bądź potwierdzającej obecność nowotworu.

Jak przebiega biopsja prostaty?

Biopsja prostaty to badanie, w trakcie którego pobiera się niewielki fragment prostaty do badania mikroskopowego. Pobrane wycinki prostaty służą do rozpoznania raka gruczołu krokowego. Więcej informacji o zabiegu znajduje się pod następującym linkiem: What is a prostate biopsy?

Czy biopsja prostaty jest bolesna?

Obecnie, innowacyjne techniki, takie jak technologia fuzji MRI/USG, pozwalają na zdecydowane zmniejszenie dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta w trakcie biopsji. Ponadto, biopsja prostaty pod kontrolą fuzji MRI/USG umożliwia zmniejszenie liczby próbek dzięki bardziej wydajnej, ukierunkowanej procedurze prowadzącej do dokładnej diagnozy. Mniejsza liczba próbek wiąże się z mniejszym bólem i dyskomfortem.

Ile trwa sam zabieg biopsji prostaty?

Zabieg przezkroczowej bądź przezodbytniczej biopsji trwa około 30 minut.

Jakie są zalecenia związane ze znieczuleniem przy procedurze biopsji prostaty aparatem TRINITY marki TRINITY™?

Zabieg biopsji może zostać przeprowadzony zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym.

Czym jest aktywny nadzór?

Aktywny nadzór polega na dokładnym monitorowaniu guza i jego rozwoju w oparciu o ścisły harmonogram wizyt u urologa. Podczas każdej wizyty wykonywanych jest kilka testów, w tym test sprawdzający poziom antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) we krwi. Jeśli pojawiają się oznaki postępu choroby, podejmowane są decyzje dotyczące dalszego leczenia.

Więcej informacji o aktywnym nadzorze znajduje się pod następującym linkiem: Active Surveillance.

Do jakich zabiegów można wykorzystać technologię marki KOELIS?

KOELIS Trinity™ pomaga urologom w przeprowadzaniu skutecznych i ukierunkowanych zabiegów poprzez dostęp przezodbytniczy bądź przezkroczowy. KOELIS zapewnia kompleksowe narzędzie, pozwalające lekarzom na optymalizacje ich interwencji dzięki precyzyjnemu planowaniu.

Ile zabiegów wykonano przy użyciu urządzenia KOELIS TRINITY™?

Już około 200 000 pacjentów w ponad 30 krajach skorzystało z technologii KOELIS™.

Czy istnieją dowody kliniczne potwierdzające korzyści aparatu KOELIS TRINITY™?

Tak, liczne publikacje i prezentacje na wiodących konferencjach naukowych potwierdziły dokładność, użyteczność i zalety kliniczne technologii marki KOELIS™.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź następującą stronę internetową: Peer-Reviewed Library.